سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

مقالات

سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

شما در محل کار و یا اداره ی خود باید روی عواملی سرمایه گذاری کنید که برای درآمد شما مفید هستند و تاثیر زیادی بر درآمد شما دارند. یکی از این عوامل سیستم تهویه مطبوع برای محل کار می‌باشد.

در ابدا ممکن است از خود بپرسید که تهویه مطبوع چه تاثیری بر درآمد دارد؟ اما در ادامه با رادمان تهویه همراه باشید تا برخی از مهم ترین دلایل این امر را بررسی کنیم.

همچنین اگر با سیستم های تهویه مطبوع آشنایی ندارید می‌توانید مقاله ی انواع سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی را مطالعه نمایید. این سیستم ها در فصول سرد سال، با تولید گرما و در فصول گرم سال با تولید سرما، هوای محیط را مطلوب تر می‌کنند.


چرا باید برای دفتر کار سیستم تهویه مطبوع داشته باشیم؟

سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

همانطور که بالاتر نیز گفتیم سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار باعث افزایش درآمد دفتر کار شما می‌شود. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟

طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که اگر محل کار زیادی گرم و یا زیادی سرد باشد، بهره وری کارکنان را بسیار کاهش می‌دهد. به عنوان مثال اگر هوا خیلی گرم باشد، کارکنان بیش از 1 ساعت از زمان خود را در روز برای گرما تلف می‌کنند.

معمولاً در هنگام گرما، کارمندان زمانی را از محیط کار خارج می‌شوند و دوباره باز می‌گردند، همچنین در هنگام سرما نیز زمان زیادی را صرف گرم کردن خودشان می‌کنند. علاوه بر این، این یک امر طبیعی است که افراد در زمان گرمای زیاد یا سرمای زیاد، انرژی کافی برای انجام فعالیت را ندارند.

با استفاده از سیستم تهویه مطبوع در محل کار می‌توانید از این عوامل جلوگیری کنید و زمان کارمندان تلف نشود.

همچنین میزان اشتباهات کارکنان در فضایی که از تهویه مطبوع استفاده می‌کند، کمتر می‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با طرز کار یکی از سیستم های تهویه مطبوع به نام داکت اسپلیت می‌توانید مقاله ی داکت اسپیلت چیست؟ را مطالعه نمایید.


سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

اگر شما صاحب کسب و کار هستید و در محل کار شما کارکنانی هستند که در طول روز فعالیت های شرکت را در دفتر انجام می‌دهند، پیشنهاد می‌کنیم که در محل کار خود از سیستم تهویه مطبوع استفاده کنید.

اگر کارکنان شما وضعیت سلامتی خوبی داشته باشند میزان بهره وری آنها افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه درآمد شما افزایش پیدا می‌کند

نصب سیستم تهویه مطبوع باعث مطلوب تر شدن هوای ساختمان می‌شود. همچنین هزینه نصب و راه اندازی آن نیز نسبت به سودآوری که دارد، به صرفه خواهد بود.

اگر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با یکی از شماره های ما که در انتهای مقاله ذکر شده است تماس بگیرید.

علاوه بر مواردی که بالاتر گفته شد و مزایای سیستم تهویه مطبوع برای کارکنان را بررسی کردیم، تهویه مطوبع برای مشتری ها و مراجعه کنندگان دفتر کار شما نیز بسیار بهتر است و این افراد با میل بیشتری به دفتر کار شما مراجعه می‌کنند و از محیط خسته نمی‌شوند.


تاثیر سیستم تهویه مطبوع بر دما و رطوبت

شرایط محیطی و زمینه کاری در دفتر کار، روی دما و میزان رطوبت آن محیط تاثیر دارد. به عنوان مثال میزان دما و رطوبت مورد نیاز در یک مطب پزشکی با دما و میزان رطوبت مورد نیاز در یک دفتر مهندسی متفاوت است.

همچنین روانشناسان زیادی معتقد هستند که دما و رطوبت بر میزان سلامت روانی و اخلاق افراد تاثیر دارد. آنها می‌گویند که در محیط های سرد افراد تمایل بیشتری به تنهایی و انزوا دارند و در محیط های گرم بیشتر دوست دارند با یکدیگر باشند.

برای محل کار میزان رطوبت بین 20 تا 60 درصد مناسب استالبته این یک قانون نیست و شما می‌توانید رطوبت را به میزان دلخواه خود تعیین کنید.

همچنین دما و رطوبت مورد نیاز برای افراد، در سنین مختلف، متفاوت است، شما باید با توجه به شرایط سنی کارکنان و مراجعین دفتر کار خود، میزان رطوبت و دمای محیط را تعیین کنید.

مطلب پیشنهادی : مقایسه فن کوئل و اسپیلت


طرز کار سیستم تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار

سیستم تهویه مطبوع در حالت کلی برخی عملیات را روی هوای محیط انجام می‌دهد تا هوای محیط را از نظر دما، رطوبت و… مطلوب تر کند.

طرز کار سیستم تهویه مطبوع به این صورت است که هوای محیط را از طریق کانال ها می‌گیرد، سپس آن را گرم و یا سرد می‌کند و رطوبت آن را تنظیم می‌کند و در نهایت پس از تصفیه کامل، هوا را به محیط وارد می‌کند.

یکی از بهترین گزینه ها برای فراهم کردن هوای مطلوب در محیط های کاری، سیستم تهیویه مطبوع می‌باشد. به عنوان مثال شما می‌توانید از داکت اسپلیت هم برای سرمادهی و هم برای گرما دهی استفاده نمایید، مصرف برق آن نیز بسیارر پایین است.

همچنین می‌توان برای کاهش مصرف برق در فصول سرد، از کوئل آب گرم استفاده کنیم که مصرف برق را بسیار کاهش می‌دهد.

همچنین از نظر هزینه های راه اندازی و نصب نیز به صرفه می‌باشد.

مطلب پیشنهادی : سیستم تهویه مطبوع خانگی


تماس با رادمان تهویه

شرکت رادمان تهویه، نماینده شرکت بوش در ایران می‌باشد.

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

  • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

, , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چرا باید از داکت اسپلیت استفاده کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست