سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

مقالات

سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

همانطور که در مقاله ی انواع سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی نیز گفتیم، یکی از این سیستم ها سیستم های تهویه مطبوع تمام هوا می‌باشد که تمام فعالیت های آن نظیر تامین سرما و گرما و رطوبت و… توسط هوایی که توسط کانال کشی ها وارد آن می‌شود، انجام می‌شود.

در این سیستم ها معمولا، یک سیستم مرکزی در بیرون از ساختمان قرار دارد که به آن هواساز یا هوارسان گفته می‌شود. این سیستم پس از اینکه هوای مورد نظر را تامین کرد آن را در سرتاسر ساختمان پخش می‌کند.

چنانچه قصد دارید یک سیستم تهویه مطبوع تمام هوا را برای ساختمان خود راه اندازی کنید، با ما تماس بگیرید تا تیم تخصصی رادمان تهویه، پس از بررسی تمام موارد مورد نیاز، بهترین سیستم تهویه مطبوع را برای ساختمان شما طراحی و چیاده سازی کنند.


نحوه کار سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

نحوه کار این سیستم ها در سرمایش و گرمایش و تنظیم رطوبت با یکدیگر کمی متفاوت می‌باشد. به همین جهت ما در این قسمت این 3 را به صورت جداگانه و به اختصار توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید…

گرمایش

گرمایش در این سیستم ها به 3 روش انجام می‌شود که این روش ها عبارت اند از:

  • بخار داغ که در دیگ بخار موتور خانه تولید می‌شود.
  • آب گرم که توسط بویلر تامین می‌شود و با استفاده از آن گرما تولید می‌شود.
  • گرمایش الکتریکی

به طور کلی در این سیستم ها، یک کویل وجود دارد ( فن کویل ) که آب گرم یا بخار داغ وارد آن می‌شود. سپس فن ها هوا را به سمت کویل هدایت می‌کنند که در نتیجه هوای گرم تولید می‌شود و در نهایت این هوای گرم به داخل اتاق هدایت می‌شود.

سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

سرمایش

در این سیستم ها برای سرمایش نیز 3 روش کلی وجود دارد که این روش ها عبارت اند از:

  • سرمایش با آب سرد : در چیلر یا مینی چیلر، آب سرد تولید می‌شود و این آب سرد به داخل کویل ها هدایت می‌شود. سپس فن ها هوا را به کویل هدایت می‌کنند و هدوای خانک از کویل ها خارج شده و به داخل اتاق هدایت می‌شود.
  • سرمایش با انبساط مستقیمدر این حالت به جای آب سرد که از طرف چیلر یا مینی چیلر به داخل کویل کشیده می‌شد. گاز مبرد به داخل کویل ها هدایت می‌شود و سرمایش هوا انجام می‌شود.
  • تبخیر آب : در کولر های تبخیری یا همان آبی، آب که در حال گردش است، به درون هوا پاشیده می‌شود وهوا را خنک می‌کند. در این سیستم ها نیازی به تامین آب سرد از چیلر ها یا انبساط با گاز های مبرد نمی‌باشد.

تنظیم رطوبت

تنطبم رطوبت در سیستم های تهویه مطبوع تمام هوا طی فرآیند خاصی انجام می‌شود که این فرآیند را به صورت کامل در مقاله ی چیلر هوا خنک شرح داده ایم.

اما اگر بخواهیم به طور خلاصه این بخش را شرح دهیم به این صورت اس که هوا در حال گردش است، آب نیز در حال گردش می‌باشد. حال پاشیده شدن آب در حال گردش به داخل هوای در حال گردش باعث افزایش رطوبت هوا می‌شود.


برای دریافت مشاوره تلفنی و نصب و راه اندازی سیستم تهویه مطبوع ساختمانی، با ما تماس بگیرید…


تماس با رادمان تهویه

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

  • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
فن کویل
نوشتهٔ بعدی
سرویس دوره ای تهویه مطبوع ساختمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست