مقایسه فن کوئل و اسپیلت

مقالات

مقایسه فن کوئل و اسپیلت به صورت کامل در این مقاله از رادمان تهویه. با ما همراه باشید…

نحوه کار در فن کوئل و اسپیلت با یکدیگر متفاوت می‌باشد و همچنین سیستم های مورد نیاز در هر کدام و هزینه نصب و راه اندازی هر یک از این سیستم ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد که در ادامه به صورت کامل تفاوت ها و شباهت های فن کوئل و اسپیلت را با مورد بررسی قرار داده ایم…


مقایسه فن کوئل و اسپیلت از نظر کارکرد

مقایسه فن کوئل و اسپیلت

نحوه کارکرد فن کوئل و اسپیلت با یکدیگر متفاوت بوده و می‌توان آنها را با یکدیگر مقایسه نمود.

کولر گازی با اسپیلت دارای 2 بخش می‌باشد که یکی از این بخش ها در خارج از واحد یا ساختمان نصب می‌شود و یک بخش دیگر در داخل واحد یا ساختمان نصب می‌شود که هر دوی این بخش ها فعالیت هایی را با هماهنگی یکدیگر انجام می‌دهند تا فضای داخلی را گرم و یا سرد کند.

اما فن کوئل که به صورت چند تایی کار می‌کند و در بخش های مختلف ساختمان نصب می‌شود، به وسیله ی آب سرد و یا آب گرمی که از دستگاه مرکزی که مینی چیلر و یا چیلر و یا دیگ آب گرم موتورخانه می‌باشد، دریافت می‌کند، فضای داخلی را گرم و یا سرد می‌کند.

پس با توجه به مطالب بالا، فن کوئل برای ساختمان های مسکونی، اداری و… و فضا های نسبتاً بزرگ مناسب هستند، اما کولر گازی یا اسپیلت برای محیط های کوچک مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی : فن کویل چیست؟


مقایسه فن کوئل و اسپیلت از نظر گرمایش و سرمایش

مقایسه فن کوئل و اسپیلت

حتماً شما نیز مشاهده کرده اید که اسپیلت ها تنها برای سرمایش یک محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند و کمتر مشاهده شده است که از اسپیلت برای سیستم گرمایشی استفاده شود زیرا مصرف برق این دستگاه برای سیستم گرمایشی بالاست و گزینه ی بهتر و به صرفه تر این است که از یک دستگاه دیگر مانند بخاری گازی برای گرمایش استفاده کرد.

اما فن کوئل ها که از دستگاه مرکزی آب گرم و سرد دریافت می‌کنند، در فصول سرد نیز کاربرد زیادی دارند و می‌توانند با استفاده از آب گرم دریافتی، برای گرمایش محیط مورد استفاده قرار گیرند. از نطر قدرت و توان در گرمایش و سرمایش هیچ تفاوتی ندارند و به یک میزان فضای داخلی را گرم و یا سرد می‌کنند.

بنابراین یکی دیگر از تفاوت های فن کوئل و اسپیلت این است که اگر از اسپیلت استفاده کنید برای گرمایش بهتر است که از یک سیستم گازی دیگر استفاده کنید. اما در فن کوئل نیازی به سیستم جداگانه نیست و خودش می‌تواند فضای داخلی را گرم کند.

مطلب پیشنهادی : تفاوت داکت اسپیلت و چیلر


مقایسه فن کوئل و اسپیلت از نظر مصرف انرژی

مقایسه فن کوئل و اسپیلت

همانطور که در مورد اول نیز گفتیم، اسپیلت یا کولر گازی دارای 2 بخش جداگانه بوده و هر یک از این بخش ها دارای مصرف برق بالایی می‌باشند.

اما فن کوئل ها به این صورت هستند که بخش داخلی آنها فقط با برق کار می‌کنند و بخش خارجی آنها می‌تواند از برق یا گاز و… استفاده کند.

بنابراین یکی دیگر از تفاوت های فن کوئل و اسپیلت در مصرف برق آنهاست که اسیلت ها دارای مصرف برقق بالا بوده و فن کوئل ها دارای مصرف برق پایین تری هستند.

اما با وجود اینکه مصرف برق فن کوئل، چایین تر است، اما این دستگاه برای ساختمان های مسکونی و… کاربردی تر می‌باشد و کارایی بهتری دارند.

مطلب پیشنهادی : سیستم تهویه مطبوع خانگی


ویدیو طرز کار فن کوئل:


چنانچه نیاز به مشاوره برای نصب و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید…


تماس با رادمان تهویه

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

  • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

, , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سیستم تهویه مطبوع خانگی
نوشتهٔ بعدی
داکت اسپلیت بوش ساخت کجاست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست