فن کویل

سیستم های تهویه مطبوع از یک فن کویل برای تبدیل انرژی از آب به هوا، استفاده می‌کنند که این دستگاه ها کوچک ترین بخش سیستم تهویه مطبوع به شمار می‌روند. این دستگاه از فن، موتور و کویل تشکیل شده است.

از نظر ظاهری دستگاه fan coil دارای انواع مختلفی می‌باشد که عبارت اند از:

 • مدل سقفی
 • مدل دیواری
 • مدل زمینی
 • مدل کاستی سقفی
 • مدل کانالی

فن کویل

این دستگاه ها در فصل تابستان با عبور هوا از میان کویل مسی، هوای خنک تولید می‌کند و در فصل زمستان با عبور هوا از کویل های آب گرم هوای گرم تولید می‌کند. و به این ترتیب، Fan coil در فصول مختلف، وظیفه تولید هوای مطلوب را بر عهده دارد.

زمانی که شما می‌خواهید هوای هر اتاق از خانه را به صورت جداگانه تنظیم کنید، این دستگاه ها (Fan coil) بهترین گزینه می‌باشد.


انواع فن کویل

فن کویل

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم Fan coil ها به انواع سقفی، دیواری، زمینی، کاستی سقفی و کانالی تقسیم می‌شوند که در ادامه هر یک از آنها را به اختصار شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید…

 • فن کویل زمینی : این دستگاه ها معمولا در ظرفیت های 200 الی 1200 فوت مکعب در دقیقه تولید می‌شوند که قادر به هوا دهی به صورت بالایی یا روبرویی هستند.
 • فن کویل سقفی : این دستگاه ها دارای 2 نوع با کابین و بدون کابین هستند. ظرفیت این سیستم ها مانند مورد قبلی بین 200 الی 1200 می‌باشد و در بالای سقف کاذب نصب می‌شود.
 • فن کویل کاستی : این مدل نیز نوعی از سیستم های سقفی می‌باشد که کویل آن در بالای سقف کاذب نصب می‌شود و با استفاده از ریموت نیز می‌توانید دمای آن را تنظیم کنید.
 • فن کویل دیواری : این سیستم ها نیز از نظر کارکرد فرق چندانی با مدل های دیگر ندارد و بر روی دیوار نصب می‌شود. این سیستم ها امروزه بسیار مورد توجه سازندگان قرار ککرفته است.
 • فن کویل کانالی : ظرفیت این ف کویل ها بین 600 الی 200 فوت مکعب در دقیقه می‌باشد و دارای 2 ن.ع ایستاده و افقی می‌باشد.

جهت دریافت مشاوره برای انتخاب بهترین سیستم تهویه مطبوع و Fan coil مناسب برای ساختمان خود، با ما تماس بگیرید…


چگونه بهترین فن کویل را انتخاب کنیم؟

فن کویل

یکی از سوالاتی که اکثر افراد از ما می‌پرسند این است که چگونه می‌توانیم بهترین و مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع برای ساختمان خود را انتخاب کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که قبل از خرید و نصب سیستم تهویه مطبوع و قن کویل در ساختمان باید عوامل زیادی را مورد بررسی قرار دهیم که از آنجا که برخی از این عوامل بسیار تخصصی می‌باشد نمی‌توانیم آن را به صورت کامل در این مقاله شرح دهیم.

اما همانطور که در مقاله ی بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟ نیز گفتیم، در هر محیطی با توجه به آب و هوا و میزان رطوبت، باید سیستم تهویه مطبوع مناسب با آن آب و هوا را انتخاب کنیم.

شما عزیان می‌توانید تیم تخصصی رادمان تهویه را از ابتدای پروژه برای انتخاب بهترین سیستم تهویه مطبوع ساختمانی در کنار خود داشته باشید. جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید…


تماس با رادمان تهویه

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

 • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چیلر آب خنک
نوشتهٔ بعدی
سیستم تهویه مطبوع تمام هوا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست