انواع تهویه مطبوع را نام ببرید

مقالات

انواع تهویه مطبوع را نام ببرید

به طور کلی سیستم های تهویه مطبوع سیستم هایی هستند که با انجام فعالیت هایی، هوا را برای ساکنین مطلوب تر می‌کنند. برای انجام این کار باید دمای هوا و میزان رطوبت هوا به درستی تنظیم شود. بنابراین در ساده ترین حالت سیستم های تهویه مطبوع باید برای گرامایش و سرمایش قابل استفاده باشند که می‌توان برای هر دو از یک سیستم استفاده کرد.

ما در مقاله ی انواع سیستم های تهویه مطبوع ساختمانی برخی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع را به صورت کامل شرح دادیم. اما در این مقاله نیز انواع تهویه مطبوع را مورد بررسی قرار  می‌دهیم. با ما همراه باشید…

انواع تهویه مطبوع را نام ببرید


تعریف تهویه مطبوع یا Air Condition

همانطور که بالاتر نیز گفتیم، تهویه مطبوع یعنی انجام فعالیت هایی روی هوای یک محیط، تا هوای آن محیط برای انجام یک فعالیت خاص مناسب شود و یا اینکه هوای محیط برای زندگی مطلوب تر شود.

در این فرآیند هوای محیط بهداشتی تر شده و طبق یک فرآیند خاص، هوا ثابت می‌ماند و یا تغییر می‌کند که بسته به نیاز ما و تنظیماتی که روز سیستم تهویه مطبوع انجام می‌دهیم دارد.

تهویه مطبوع دارای سیستم های مختلفی می‌باشد که از نظر کارایی متفاوت می‌باشد و هر کدام در یک محیط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال یک سیستم تهویه مطبوع مناسب برای مناطق با رطوبت بالا می‌باشد و یک سیستم تهویه مطبوع دیگر مناسب برای مناطق با آب و هوای خشک می‌باشد.

در ادامه بیشتر به بررسی این موضوع می‌پردازیم…

انواع تهویه مطبوع را نام ببرید


چرا تهویه مطبوع مهم است؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران می‌پرسند این است که اهمیت سیستم تهویه مطبوع برای ساختمان چیست؟ و جرا یک ساختمان باید سیستم تهویه مطبوع داشته باشد؟

همانطور که می‌دانید شرایط آب و هوایی تاثیر زیادی بر شرایط روحی و روانی انسان ها دارد و هرچه هوای محیط مطلوب تر باشد انسان شرایط روحی و روانی بهتری دارد و بهتر می‌توانید فعالیت های خود را انجام دهد.

حال با توجه به اینکه امروزه، انسان بخش زیادی از زمان خود را در ساختمان می‌گذراند. بنابراین بهتر است برای بهبود وضعیت روحی و روانی افراد، از یک سیستم تهویه مطبوع مناسب استفاده کنیم.

این ساختمان ها ممکن است محل کار یا منزل افراد باشد که در مقاله ی سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار مزایای این سیستم برای محل کار را ذکر کردیم.


انواع تهویه مطبوع را نام ببرید

ما در ابن مقاله انواع تهویه مطبوع از نظر درجه حرارت را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

انواع تهویه مطبوع را نام ببرید

تهویه مطبوع گرم کننده (زمستانی)

سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ ها فقط در زمینه گرمایش محیط کار می‌کنند و برای سرمایش کاربرد ندارد.

همچنین لوازمی مانند بخاری برقی یا گازی و شومینه نیز از وسایلی هستند که فقط برای گرمایش کاربرد دارند و نمی‌توان برای سرمایش در فصور گرم سال استفاده کرد.

بنابراین برخی از سیستم های تهویه مطبوع هستند که تنها برای گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند مانند شوفاژ و بخاری و شومینه و…

تهویه مطبوع سرد کننده (تابستانی)

همانطور که برخی از سیستم های تهویه مطبوع فقط برای گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد، برخی نیز فقط برای سرمایش و در فصول گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال کولر آبی و پنکه سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی هستند و فقط در فصول گرم سال و برای سرد کردن محیط استفاده می‌شوند.

تهویه مطبوع دو فصلی (تمام سال)

اما برخی از سیستم های تهویه مطبوع نیز در هر دو کاربرد دارد و می‌توان از آن هم برای سرمایش و هم برای گرمایش استفاده کرد.

به عنوان مثال سیستم های چیلر ، مینی چیلر ، داکت اسپلیت از جمله سیستم هایی هستند که هم برای سرمایش و هم برای گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این سیستم ها یا از یک سیستم دو بخشی برای گرمایش و سرمایش در کنار هم استفاده می‌شود و یا یک سیستم یک بخشی برای سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سیستم ها نسبت به سیستم های قبلی طرفداران بیشتری دارد و به صرفه تر می‌باشد.


جهت دریافت مشاوره برای نصب و راه اندازی سیستم تهویه مطبوع با ما تماس بگیرید.


تماس با رادمان تهویه

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

  • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
شارژ گاز داکت اسپلیت بوش در تهران
نوشتهٔ بعدی
وظیفه سیستم تهویه مطبوع چیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست