بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

مقالات

بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

به طور کلی سیستم تهویه مطبوع، هوای یک محیط را از نظر میزان رطوبت و میزان دما، به گونه ای مطلوب و دلچسب می‌کند تا افراد بتوانند در طول شبانه روز در آن محیط، آسایش و آرامش کافی را داشته باشند. همچنین می‌توانید در مقاله ی سیستم تهویه مطبوع خانگی اطلاعات بیشتری را در این زمینه مطالعه نمایید.

سیستم های تهویه مطبوع دارای 2 بخش برای سرمایش و گرمایش می‌باشد و طبق شرایط آب و هوایی می‌توانید آن را تنظیم کنید که هوای گرم تولید کند و یا هوای سرد.

مصرق برق سیستم های داکت اسپلیت نسبت به سایر سیستم ها کمتر بوده و به همین جهت برای ساختمان های بزرگ با تعداد واحد بالا، مناسب است. ما در این مقاله از رادمان تهویه به بررسی بهترین سیستم تهویه مطبوع می‌پردازیم.


انواع سیستم های تهویه مطبوع

بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

کولر آبی : یکی از پرکاربرد ترین سیستم های تهویه مطبوع ، کولر آبی می‌باشد که با استفاده از آب، هوای را خنک نگه می‌دارد، این کولر ها دارای بخش های مختلفی بوده که این بخش ها به صورت کاملاً هماهنگ با یکدیگر فعالیت می‌کنند تا هوای خنک تولید کند.

کولر گازی : یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع، کولر گازی می‌باشد که در بسیاری از مناطق ایران، افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند، ما در مقاله ی انواع کولر های گازی انواع مدل های آن و کاربرد هر یک را بررسی کردیم. کولر های گازی مصرف برق بالایی دارند.

داکت اسپلیت : این سیستم ها دارای 2 بخش هستند : بخش داخلی و بخش خارجی. داکت اسپلیت ها بازده بالایی دارند و برای ساختمان های بزرگ با تعداد واحد بالا، مناسب هستند، شما می‌توانید مقاله ی داکت اسپیلت چیست؟ را مطالعه نمایید. مطرف برق این سیستم ها بسیار پایین است.

اسپلیت مرکزی : یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع ، اسپلیت مرکزی می‌باشد که در مجتمع های تجاری، ادارات و فروشگاه های بزرگ کاربرد دارد.

چیلر : این سیستم ها دارای توان ظرفیت بالایی بوده و یکی از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می‌رود. ( تفاوت داکت اسپیلت و چیلر )

هر یک از این سیستم ها که در بالا معرفی کردیم، دارای انواع مختلفی می‌باشند که هر یک از آنها از نظر کیفیت و قیمت، با یکدیگر متفاوت هستند، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان، با یکی از شماره های ما که در انتهای مقاله ذکر شده است، تماس بگیرید.


کیفیت سیستم های تهویه مطبوع

بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

حال ممکن است از خود بپرسید که کیفیت سیستم های تهویه مطبوع به چه صورت است؟

از آنجا که سیستم های تهویه مطبوع انواع مختلفی دارند، هر یک از این سیستم ها برای محیط و شرایطآب و هوایی مخصوص به خودش مناسب بوده و کفیت بالایی دارد.

سیستم های تهویه مطبوع، علاوه بر اینکه برای مطلوب تر کردن هوا مناسب هستند، برای وضعیت بهداشتی محیط نیز مناسب هستند و به بهداشت محیط کمک می‌کنند. همچنین سیستم های تهویه مطبوع اگر متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب شده باشد، باعث مطلوب تر شدن میزان رطوبت هوا می‌شود.

اگر دریچه های سیستم در واحد باز باشد، باعث به جریان در آمدن هوای تازه در داخت واحد می‌شود.

بنابراین تمام سیستم های تهویه مطبوع دارای کیفیت بالایی هستند و فقط باید در انتخاب آن دقت بالای داشته باشیم تا متناسب با شرایط آب و هوایی و میزان فضای مورد استفاده، انتخاب نماییم.

اسن سیستم ها می‌توانند برای فصول گرم و سرد مورد استفاده قرار گیرند، در فصول سرد با تولید گرما و در فصول گرم با تولید سرما، به مطلوب تر شدن هوا و آسایش و آرامش شما کمک می‌کنند.

شما می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان ما، با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید.


برخی نکات درباره سیستم های تهویه مطبوع

بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

قبل از خرید سیستم تهویه مطبوع باید به تمام جزئیت و نکات توجه داشت تا بهترین و مناسب ترین سیستم تهویه مطبوع برای آن محیط را تهیه کنیم. به عنوان مثال سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده در شهر های شمالی کشور با سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده در یک ساختمان در شهر تهران متفاوت است. بنابراین باید قبل از خرید، تمام جزئیات را مورد بررسی قرار دهیم.

سیستم های تهویه مطبوع برای ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و… مناسب هستند. تنها باید دقت داشته باشیم تا مناسب ترین نوع آن را برای ساختمان مورد نظر تهیه کنیم.

امروزه در بیمارستان ها و اتاق های عمل نیز از سیستم های تهویه مطبوع استفاده می‌کنند و کاربر زیادی دارند.

همچنین برای نگهداریمیوه و سبزیجات در یک محیط نیز از سیستم های تهویه مطبوع استفاده می‌شود.

شما می‌توانید قبل از خرید سیستم تهویه مطبوع با مشاوران و متخصصین ما تماس بگیرید تا بهترین سیستم با  بالاترین بازده برای ساختمان خود را تهیه نمایید.


تماس با رادمان تهویه

شرکت رادمان تهویه، نماینده شرکت بوش در ایران می‌باشد.

چنانچه نیاز به هر یک از خدمات راه اندازی، خدمات پس از فروش (تعمیر و نگهداری) و پشتیبانی دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید:

آدرس : اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان معین، پلاک ۳۲، طبقه ۵، واحد ۸

تلفن ها :

تلفن همراه :

ساعت کاری :

  • شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۷

قیمت روز انواع سیستم تهویه

بهترین سیستم تهویه مطبوع چیست؟

, , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سیستم تهویه مطبوع برای دفتر کار
نوشتهٔ بعدی
مزایا و معایب مینی چیلر چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست